Rozhodli jste se svůj starý vůz vyměnit za nový a přemýšlíte o tom, který z nabízených finančních produktů je pro vás tím nejvýhodnějším řešením?

Investice do nového vozu je poměrně zásadním zásahem do každého rozpočtu, a proto vždy předem zvažte všechna pro a proti různých způsobů financování. Abychom vám usnadnili rozhodování, připravili jsme pro vás následující přehled, kde vám stručně popíšeme, pro koho je konkrétní produkt určen a jaké jsou jeho klady a zápory.

Další informace vám ochotně poskytneme a vše s vámi podrobně probereme osobně či po telefonu. Jaké jsou možnosti?

Finanční leasing

Jde vlastně o dlouhodobý pronájem automobilu s možností následného odkoupení. Je určen pro fyzické osoby podnikající i nepodnikající a právnické osoby.

  • Jak to funguje?

Pravidelně splácíte společnosti měsíční splátku, která zahrnuje část pořizovací ceny, pojištění a odměnu leasingové společnosti. Veškerá údržba je na vás a teprve po zaplacení poslední splátky, případně symbolické odkupní ceny, je vůz opravdu vaším majetkem.

  • Čím je finanční leasing zajímavý?

Je velmi variabilní, nespornou výhodou je to, že vám stačí opravdu minimální hotovost, úroková sazba se pohybuje od 0 % p.a. , sami se rozhodnete, zda budete platit měsíčně či čtvrtletně, podnikatelé mohou využít formy zrychleného splácení. S jeho pomocí si můžete pořídit osobní, užitková i nákladní vozidla, a to nová i ojetá. Totéž platí pro autobus či motocykl.

Operativní leasing

Je vlastně pronájmem na dobu určitou. V takovém případě vám automobil nepatří, ale zůstává majetkem leasingové společnosti. Čerpat ho mohou pouze podnikatelé.

  • Jak to funguje?

Většinou se dělí na operativní leasing bez služeb (v tom případě splácíte amortizaci, úrok a další poplatky (silniční daň atd.) vám pronajímatel přeúčtovává, pokud si vyberete plný servis, nemusíte se starat opravdu o nic a jste skutečně jen pouhým řidičem. Jednoznačnou výhodou je to, že opravdu nemusíte nic řešit. Všechny nepříjemnosti (a že jich v souvislosti s užíváním vozu opravdu není málo) za vás řeší leasingová společnost. Po ukončení leasingu se vůz opět vrací pod křídla pronajímatele.

  • Čím je operativní leasing zajímavý?

Leasingová společnost nese plné riziko, zajišťuje veškerou agendu, která s provozem souvisí. Oproti finančnímu leasingu jsou splátky o cca 40 % nižší, protože nehradíte celou částku, ale pouze rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou cenou. Sjednává se většinou minimálně na jeden rok a splátky jsou pochopitelně odpočitatelné z daní. Jednoznačnou výhodou je to, že neváže vlastní kapitál a chrání před zastaráním majetku.

Účelový úvěr

Jde vlastně o půjčku bez ručitele, kterou můžete čerpat pouze na nákup vozidla. Mohou jej využívat jak soukromé, tak fyzické podnikající osoby a firmy. Nepodléhá DPH.

  • Jak to funguje?

Pokud se rozhodnete pro tento model, stáváte se vlastníkem vozidla v okamžiku podepsání smlouvy. Nemusíte mít žádnou hotovost a záleží jen na vás, jak dlouhou si stanovíte dobu jednotlivých splátek. Maximum je ovšem 7 let. Vozidlo se odepisuje jako koupené za hotové, tz. 2 roky.

  • Čím je účelový úvěr zajímavý?

Nakupovat můžete všechny typy automobilů, a to nová i ojetá, nemusíte mít žádného ručitele a financovat lze tímto způsobem až 100 % ceny. Zaplacené úroky můžete uplatňovat jako nákladovou položku po celou dobu trvání úvěru a v tomto případě lze využít i státních dotací. Opět je využíván pro nákup nových i ojetých automobilů a jestliže se rozhodnete splatit úvěr předčasně, není s tím žádný problém.

Splátkový prodej

Je určen pouze pro právnické osoby a fyzické osoby podnikatele. Pokud nemáte potřebnou hotovost, získáte automobil pomocí rozložených splátek do delšího časového období. V tomto případě se stáváte okamžitě majitelem.

Oproti finančnímu leasingu nelze využít daňových výhod.

Pro uzavření smlouvy od vás budeme potřebovat

Podnikatel – fyzická osoba:

Občanský průkaz, další doklad totožnosti s fotografií (cestovní pas, řidičský průkaz), kopii živnostenského listu, doklad o zaplacení telefonního účtu, nájmu nebo bankovní výpis s doručovací adresou a aktuální hospodářské výsledky.

Podnikatel – právnická osoba:

Občanský průkaz jednatele společnosti, výpis z obchodního rejstříku, kopii živnostenského listu, potvrzení o přihlášení k DPH, bankovní výpis a aktuální hospodářské výsledky.

Soukromá osoba:

Občanský průkaz, další doklad totožnosti s fotografií (cestovní pas, řidičský průkaz), potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele, bankovní výpis s doručovací adresou.

HD Automotive SE Ruská 1719/71, 326 00 Plzeň Tel.: +420 775 080 880 E-mail: info@hdautomotive.cz © Archa